
Ebben az évben ünnepli alapításának 15 éves évfordulóját a Miskolc Holding Zrt. Ebből az alkalomból egy sorozat keretében ismerhetik meg az olvasók az önkormányzat tulajdonában lévő Holding irányító szervezetét.
A koronavírus kezdetén a „Holding hétköznapi hősei” címmel már elkezdtük bemutatni tagvállalataink dolgozóit. Olvasóink megismerhették, hogy hogyan végezték munkájukat a pandémia ideje alatt, milyen nehézségekkel kellett szembenézniük, mennyiben változott az életük, munkájuk. A jubileum alkalmából pedig a Holding központját, az ott dolgozókat szeretnénk megismertetni a miskolciakkal - mondta Dukai Zoltán, a Miskolc Holding Zrt. vezérigazgatója. Elsőként a Projektirányítási Igazgatóság mindennapjairól olvashatnak.
A városfejlesztés kapcsán többféle pályázati támogatás létezik, melyek közül sok mindenkinek ismerős lehet például a Területi Operatív Program vagy éppen a Modern Városok Programja. Az ilyen típusú támogatások kedvezményezettje Miskolc önkormányzata. Ha a támogatási döntés megszületik, és indulhat a projekt, akkor a teljes körű projektmenedzsment feladatokat már a Miskolc Holding Zrt. Projektirányítási Igazgatósága végzi.
Kéri Zoltán projektirányítási igazgató elmondta, jelenleg tizenheten dolgoznak az igazgatóságon, és feladataik közé tartoznak az előkészítési munkák, a terveztetések, a kivitelezők közbeszerzési eljárás keretében történő kiválasztása, a teljes körű lebonyolítás, valamint a támogatással történő elszámolás. – Jelenleg nyolcvanhárom projekt fut, ezek összesen százhuszonöt helyszínt érintenek, beruházási értékük pedig meghaladja a hetvenmilliárd forintot.
Mi készítjük el a beszámolókat is a pályázat kiírója felé, melyekben igazoljuk a támogatás előírásoknak megfelelő felhasználását – mondta Kéri Zoltán, majd hozzátette, óriási a felelősség rajtuk. – Mind a törvényi, mind pedig a pályázati előírásokat szigorúan be kell tartani, hiszen ezek megsértése miatt a támogatás akár veszélybe is kerülhet.
Ha egy konkrét beruházást kellene kiemelni, akkor a Belváros-Avas Zöld Város Projektből a Horváth-tető fejlesztését említeném, tekintettel arra, hogy már a közbeszerzési eljárás végénél tartunk, a városháza kiválasztotta a nyertes kivitelezőt, és a napokban megtörténik a szerződés aláírása is. Az Avast változatos adottságok jellemzik, melyekre alapozva új lehetőségeket biztosító attraktív terek kerülnek kialakításra. A zöldfelületi rekonstrukción túl kialakítunk egy városi tanösvényhálózatot, játszóteret, kilátópontot, kutyaügyességi és gördeszkapályát, mászófalat és parkourelemeket, valamint felnőttfitnesz-eszközöket is telepítenek. Hamarosan megkezdjük a munkaterület átadásának előkészítését, ebbe a folyamatba már bekapcsolódik a műszaki ellenőrzés is. A megújult Horváth-tetőt várhatóan 2022 második félévében vehetik birtokba a miskolciak. Minden projekt befejezése után egy kicsit mi is büszkék lehetünk, hiszen a rengeteg befektetett munka eredményeként mi is részesei lehetünk a város fejlődésének.
Lukács Kinga vezető projektmenedzser szerint ők olyanok, mint egy karmester a hangversenyen. – A 2015-ben indult Ellipsum élményfürdő kapcsán már a tervezéskor bevontuk az érintett szakembereket, üzemeltetőt, közműszolgáltatókat. Közel háromszáz szakértővel tartottuk a kapcsolatot a teljes projekt előkészítése és megvalósítása során, közel félszáz szerződést kötöttünk, és csaknem tizenöt hatósági engedély beszerzésére volt szükség a kivitelezésekhez, valamint az üzemeltetéshez. Koordináltuk a beruházás minden egyes folyamatát, ellenőriztük a tervezett ütemterv és határidők betartását, de az üzemeltetés megkezdésekor is figyelemmel követjük ezt a kiemelt beruházást.
A menedzser szerint az elnyert támogatási források kombinálhatók is, azaz egy terület több támogatási forrásból is fejleszthető. Miskolctapolca esetében ez azt jelenti, hogy a Modern Város Program keretében elnyert támogatásból megvalósuló Ellipsum mellett, a Zöldváros rehabilitációs és turisztikai programból a fürdőkomplexum melletti környezet is megújulhat, így ez a városrészi környezet is jelentősen fejlődhet.
Forrás: minap.hu